Skip to content
DSC 9837

Festiwal Piano Day zaczarował publiczność Sceny MCER – relacja z wydarzenia

31 marca 2023

29 marca na deskach mareckiej sceny królował… fortepian. A to wszystko z okazji międzynarodowych obchodów święta tego wspaniałego instrumentu!

Zaproszenie do udziału w tym corocznym, a po raz pierwszy organizowanym w MCER, prestiżowym wydarzeniu o nazwie Piano Day, które obchodzone jest hucznie na całym świecie, przyjęli znakomici i utytułowani muzycy, pianiści oraz kompozytorzy, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych: Paweł „Pianomatyk” Łapuć, Katarzyna Mróz-Borucka, duet fortepian Piotr Kowal i wiolonczela Paweł Czarakcziew oraz Tomasz Betka – fortepian solo.

Artyści przygotowali i różne formy muzyczne z widowiskowym pokazem multimedialnym. Były formy nawiązujące do klasyki, jazzu oraz momenty niezwykle sentymentalne. Publiczność mogła usłyszeć niezwykłe aranżacje znanych kompozytorów oraz autorskie utwory zaproszonych wykonawców.

W drugiej części festiwalu znakomity koncert wykonał fenomenalny artysta, pianista jazzowy i kompozytor, jedyny laureat nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu – Włodek Pawlik.

Zespół firmowany nazwiskiem Włodka Pawlika w składzie z kontrabasistą i basistą Damianem Kostką oraz perkusistą Cezarym Konradem wykonał m.in. utwory z bestsellerowych albumów autorskich lidera formacji Włodka Pawlika: „Anhelli” z roku 2005, „America” z roku 2015, „Night In Calisia” z roku 2014 w wersji na trio, a także z płyty z roku 2019„Pawlik/Moniuszko-Polish jazz”.

Zespół zagrał niezapomniany koncert, który bardzo pozytywnie zaskoczył nie tylko publiczność, ale i samego artystę ceniącego sobie dobry odbiór ze strony słuchaczy. Koncert tria Włodka Pawlika nagrodzony został owacjami na stojąco, a widzowie szumnie domagali się bisów – a tych nie zabrakło!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia! Fot. Izabela Kędzierska

Patronat honorowy nad wydarzeniem: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Wołomińskiego Adam Lubiak oraz Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych.

Partnerzy wydarzenia: Toyota Grupa Cygan, Kancelaria Podatkowa Skłodowscy, Szkoła Językowa ASAT w Markach, Szkoła Muzyki z Pasją Music and You w Markach, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Biuro rachunkowe Toobeeco, Żłobek Bobasowo.
Patronat medialny: Wieści Podwarszawskie, WWL24, Życie Powiatu na Mazowszu, Radio Kolor.

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata - Aktualności

0027

Mecz Polska-Austria w naszym obiektywie

Emocjonujące sportowe spotkanie reprezentacji Polski i Austrii w MCER za nami. A najciekawsze akcje i momenty tego wydarzenia możecie obejrzeć ...
mecz1

Mecz Polska-Austria – emocje sięgały zenitu

Nasze zawodniczki zapowiedziały, że zostawią serca na parkiecie. I tak było! Szczypiornistki aktywnie skupiały się na obronie i nie poddawały ...
trening2

Rozstrzygające spotkanie Polska-Austria w MCER

W piątek w pierwszym kwalifikacyjnym meczu mistrzostw świata w podwiedeńskim ośrodku Maria Enzersdorf Polska zremisowała z Austrią 29:29. Przed nami ...
P1142267
I Mistrzostwa MCER w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Marki
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół uczęszczające na naukę pływania do MCER, uczestników Szkółki Pływackiej MCER oraz dzieci trenujące w Sekcji Pływackiej MKS Marcovia Marki do udziału w „I Mistrzostwach
rypin 0013 52376965564 o
Z podwórka na bieżnię – sportowe zmagania dla szkół podstawowych
15 czerwca 2023 roku w MCER, rusza kolejna edycja cyklu imprez sportowych dla dzieci pod nazwą „Z podwórka na bieżnię”. Akcja „Z podwórka na bieżnię” jest kierowana do dzieci klas
P1075349
Rodzinny Rajd Rowerowy
Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów jazdy na dwóch kółkach do udziału w 3. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się podczas dni Marek 4 czerwca.  W tym roku zaplanowaliśmy malowniczą, łagodną, blisko
Wielkanocne życzenia

‼️ Ważna informacja ‼️

 
Drodzy Klienci,
 
Na skutek sobotnio-niedzielnej przerwy w dostawie prądu, wynikającej z ogromnej awarii sieci w naszym rejonie, na pływalni MCER trwają działania mające na celu przywrócenie właściwych parametrów wody.
 
📢 Z tego względu – WYJĄTKOWO W DNIU JUTRZEJSZYM – serdecznie zapraszamy Państwa na naszą pływalnię OD GODZINY 16.00.
 
📢 Wszystkie zajęcia grupowe oraz indywidualne (nauka pływania) zostaną wznowione także od godziny 16.00.
 
Liczymy, że powyższa informacja spotka się z Państwa zrozumieniem.