Za nami pięć tygodni wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. 188 uśmiechniętych twarzy, mnóstwo wycieczek i atrakcji. Radość dzieci to dla nas najlepszy dowód na to, że pierwsze półkolonie w naszym obiekcie zaliczamy do udanych.
W trakcie pięciu intensywnych turnusów dzieci miały okazję doskonalić naukę pływania, podczas niemal codziennych wizyty na basenie. O ich dobrą formę dbali również wspaniali instruktorzy tańca, sztuk walki czy piłki ręcznej i nożnej w trakcie zajęć sportowych na naszej hali sportowej.
Codzienna integracja w grupach, zabawy na świeżym powietrzu i animacje z opiekunami sprawiały, że czas w MCER płynął wyjątkowo szybko. U nas dzieci mogły czuć się jak na prawdziwych wakacjach z domowymi posiłkami, błękitnym basenem i nowymi znajomościami. W każdy piątek dzieci brały udział w seansach filmowych na sali widowiskowej oraz rozmaitych warsztatach, m.in. rysunku 3D i robienia baniek mydlanych.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty artystyczne pod okiem instruktorów z Mareckiego Ośrodka Kultury oraz wspaniałe warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy półkolonii samodzielnie wykonywali przepyszne burgery razem z RomAnia Kulinaria. W każdą środę w naszym Miasteczku Ruchu Drogowego gościliśmy służby miejskie, m.in. policję, strażników czy ratowników, którzy opowiadali dzieciom o tajniach swojej pracy. A to wszystko dzięki zaangażowaniu Pawła Paczka, realizującego programy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na drogach w mareckich szkołach i przedszkolach, o czym możecie poczytać także tutaj: https://www.strazmiejska.waw.pl/9426-warszawscy-stra%C5%BCnicy-ucz%C4%85-dzieci-z-marek-pierwszej-pomocy.html?fbclid=IwAR1ZJsgheaBqM09sbMshnZlvXGRQV8Z5AYW2rx8CKvKIjhqFRAmNJJBY0PM
W każdym tygodniu organizowaliśmy dwie wycieczki z przewodnikami. Byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Iluzji, w Baśniowych Sadach Klemensa.
Odwiedziliśmy również gospodarstwo agroturystyczne w Rozalinie, Park Rozrywki Frajdalandia czy Amazing Park w Wołominie. Spędziliśmy także cały dzień na farmie dyń w Wieliszewie, gdzie poznawaliśmy tajniki zielarstwa i braliśmy udział w licznych warsztatach. O nudzie nie były mowy!
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację programu, a w szczególności wychowawcom i opiekunom: Dawidowi Tańskiemu, Annie Kaczor, Annie Jusińskiej, Marii Konarzewskiej, Kamilowi Jarockiemu, Magdalenie Moskalskiej, Michałowi Szydłowskiemu, Beacie Przybysz, Karolinie Mucha, Aleksandrze Ośkiewicz, Izie Paciorek i pani kierownik – Magdalenie Barysz. 🙂
Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspaniały wspólny, wesoły czas!
Do zobaczenia!