Porozmawiajmy o Stawowej - PIKNIK I KONSULTACJE - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Skip to content
FB tło konsultacje cm

Porozmawiajmy o Stawowej – PIKNIK I KONSULTACJE

12 czerwca 2023

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta Marki!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych organizowanych przez Mareckie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o., dotyczących koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjno-sportowych przy ul. Stawowej w Markach.

Jako wykonawca finalnego projektu, chcemy zasięgnąć Państwa opinii na temat dwóch koncepcji, które przygotowaliśmy w otaczającej MCER i Marcovię przestrzeni.

Wszystkie uwagi, sugestie i pomysły do zaproponowanych koncepcji będą rzetelnie przeanalizowane, a wypracowane wspólnie rozwiązania mają szansę zmienić krajobraz tej części miasta na lata!

Konsultacje rozpoczniemy 21 czerwca o godzinie 17.00 wyjątkowym spacerem. Spacerem, podczas którego zobaczycie Państwo nasze propozycje obiektów w przestrzeni, w której finalnie mogą powstać! Amfiteatr, tyrolka, tężnia, wodny plac zabaw? Co jeszcze ma szansę pojawić się przy Stawowej? Po przebyciu trasy po urokliwych ścieżkach wokół stawów, tzw. Konnych, będziemy Państwa oczekiwać na stadionie Marcovii, gdzie w specjalnie przygotowanym stanowisku MIM nasi pracownicy oraz projektanci z pracowni architektonicznej będą udzielać  dodatkowych informacji o wszystkich zaproponowanych rozwiązaniach.

Na miejscu każdy otrzyma ankietę, w której będzie można przekazać nam swoje sugestie, opinie oraz ocenić zasadność zaproponowanych rozwiązań.

A o godz. 19.00 wspólnie z Burmistrzem Miasta Marki Jackiem Orychem, Prezesem Mareckich Inwestycji Miejskich Piotrem Grubkiem, Dyrektorką Działu Realizacji Inwestycji Barbarą Miechowicz oraz architektami zaangażowanymi w projekt koncepcji, wyruszymy na spacer „merytoryczny”. Zachęcamy do udziału, bo to najlepszy moment do uzyskania rzetelnych odpowiedzi na Wasze – nawet najtrudniejsze pytania do planowanych rozwiązań „u tzw. źródła”.

Konsultacje społeczne, które planujemy przeprowadzić z Państwa udziałem potrwają do ok. godz. 21.00, a w ich trakcie, na trasie spacerowej oraz na terenie Marcovii, przygotowaliśmy kilka niespodzianek: dla dzieci i Was – dorosłych, w tym ogniska z kiełbaskami. Zapraszamy!

Szanowni Państwo, biorąc udział w konsultacjach społecznych, macie realny wpływ na kierunek rozwoju oraz inwestycje, jakie według Was powinny zaistnieć w naszym mieście.

Dlatego zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w konsultacjach!

W programie:

  • godz. 17.00 – stadion Marcovii – otwarcie pikniku z konsultacjami
  • godz. 17.10 – dziedziniec MCER / stadion Marcovii – jednoczesny start spacerów wyznaczonymi trasami po terenie wzdłuż Stawowej
  • godz. 18.00 – stadion Marcovii – ogniska z kiełbaskami, wypełnianie ankiet, atrakcje
  • godz. 19.00 – stadion Marcovii – spacer merytoryczny z Burmistrzem Miasta Marki Jackiem Orychem, zespołem projektowym i pracownikami Mareckich Inwestycji Miejskich
  • godz. 22.00 – zakończenie pikniku

plakat konsultacje cm

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata - Aktualności

0027

Mecz Polska-Austria w naszym obiektywie

Emocjonujące sportowe spotkanie reprezentacji Polski i Austrii w MCER za nami. A najciekawsze akcje i momenty tego wydarzenia możecie obejrzeć ...
mecz1

Mecz Polska-Austria – emocje sięgały zenitu

Nasze zawodniczki zapowiedziały, że zostawią serca na parkiecie. I tak było! Szczypiornistki aktywnie skupiały się na obronie i nie poddawały ...
trening2

Rozstrzygające spotkanie Polska-Austria w MCER

W piątek w pierwszym kwalifikacyjnym meczu mistrzostw świata w podwiedeńskim ośrodku Maria Enzersdorf Polska zremisowała z Austrią 29:29. Przed nami ...
P1178874

Koncert Zespołu Mazowsze – fotorelacja

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z koncertu Zespołu Mazowsze „Kalejdoskop Barw Polski”.
MAPKA PARKING

Zwiększony ruch w okolicy MCER w związku z koncertem zespołu Mazowsze

Szanowni Państwo W związku z jutrzejszym wydarzeniem organizowanym przez Miasto Marki – koncert zespołu Mazowsze ” Kalejdoskop Barw Polski”, który odbędzie się w hali sportowej MCER o godzinie 19.00, spodziewamy
12437

Wybory? Dozwolone do lat 18!

Powstaje Młodzieżowa Rada Miasta Marki. 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Będą one dedykowane dorosłym mieszkańcom Marek. Wcześniej odbędą się inne wybory – wyłącznie dla osób poniżej 18 roku życia.