Wiedeński czar operetki: Niezapomniane Melodie Wiednia - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Skip to content
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wiedeński czar operetki: Niezapomniane Melodie Wiednia

9 listopada @ 17:00 - 19:00

gvhgl32c6zz9r9hy

„Niezapomniane Melodie Wiednia” Wiedeńskiej operetki czar. Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń. Cudowny świat operetki przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki… Przepiękne głosy… Przepiękny koncert. Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną? Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji , trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit. Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką. Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu.

Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji. Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc „muzyczny klan” wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu. Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy i Karagandy.

Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. „Niezapomniane Melodie Wiednia” – ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów! Serdecznie zapraszamy! Wykonawcy: Jolanta Bobras – sopran, Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, Emilia Klimczak – sopran, Darek Pietrzykowski – tenor.

Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu ukraińskiego pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi Marcin Werner: Marcin Werner – fortepian, kierownictwo muzyczne, Kamil Zawadzki- skrzypce, Robert Stefański – klarnet. Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa – Krystyna Pietranek-Kulis. Nasi Artyści występują w największych polskich i światowych salach koncertowych. Jak mawiał Bogusław Kaczyński: „Ten repertuar oraz jego wykonanie jest gwarancją satysfakcji widzów.” Przeżyją Państwo wieczór pełen magii, wzruszeń i radości. Po koncercie spotkanie z Artystami, rozmowy, wspólne zdjęcia, podpisywanie płyt!!! Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia z wieczornej gali, które pozostaną we wspomnieniach na długo. Zapraszamy fanów dobrej muzyki. Czas trwania koncertu 120 minut. Koncert przeprowadzony zostanie z obowiązującymi regułami sanitarnymi. Zapraszam, Wiedeńskiej Operetki Czar Agencja Artystyczna FORTE – Krzysztof Piotr Pałasz

Kup bilet: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/126466/Marki/Wiede%C5%84ski+czar+operetki%3A+Niezapomniane+Melodie+Wiednia/

Szczegóły

Data:
9 listopada
Godzina:
17:00 - 19:00
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/126466/Marki/Wiede%C5%84ski+czar+operetki%3A+Niezapomniane+Melodie+Wiednia/